دکوراسیون-بتنی

دکوراسیون بتنی

بتن که به طور سنتی به صورت صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد، به یک رسانه ترجیحی برای کسانی تبدیل شده است که به دنبال دکوراسیون سخت و غیر معمول هستند.

ساخت بتن فقط به سه ماده نیاز دارد: سیمان، آب و سنگدانه ها. که ذرات کوچک شن، شن، یا سنگ هستند. سیمان را با آب مخلوط کرده و به صورت خمیر در می آید که با سنگدانه ها ترکیب شده و در قالب ریخته می شود. و با سفت شدن، مخلوط بتن می شود.

افزودن آب بیشتر می‌تواند منجر به ترک خوردگی بتن شود. نحوه مخلوط کردن آن می‌تواند منجر به حباب‌های هوای بیشتر (یا کمتر) شود. و نوع مصالح استفاده شده می‌تواند بر بافت و بتن تأثیر بگذارد.

تکامل بتن

تکامل بتن از یک ماده صنعتی به ماده ای که برای ساخت دکور مورد استفاده قرار می گیرد همزمان با افزایش علاقه به معماری و طراحی است. بتن دکوراتیو وسیله کاملاً آسان برای مخلوط کردن و ساختن دکورهای بتنی است که بدست آوردن مواد لازم  آن کار چندان دشواری نیست.

قطعات ساخته شده بتنی اغلب با دست در دسته های کوچک ایجاد می شوند. به همین دلیل، اغلب این اتفاق می افتد که هیچ دو محصول بتنی دقیقاً یکسان نیستند.

قدمت بتن

قدمت بتن به هزاران سال پیش می رسد. طبق کتاب «تاریخ بتن»

یکی از قدیمی‌ترین بقایای این ماده مربوط به  5600  سال قبل از میلاد میباشد. که در اواسط دهه 1960 در کنار رودخانه دانوب در صربستان کشف شد. و از شن، آب و سنگ آهک ساخته شده است. مواد بسیار قدیمی و مدرن.

بیشتر بتن مورد استفاده امروزه با استفاده از سیمان پرتلند ساخته می شود. که جوزف آسپدین یک آجرپز از لیدز انگلستان در قرن نوزدهم حق اختراع آن را دریافت کرد. معمولاً در کوره با استفاده از سنگ آهک، خاک رس و سایر مواد معدنی ساخته می شود.

هنرمند و صنعتگری که کمی در فضای سرامیک کار می‌کند میگوید:  موادی که زمانی از خاک رس یا سفال ساخته می‌شد را می‌توان به راحتی از بتن ساخت با یک قطعه سرامیکی به این نتیجه نخواهید رسید اثاثیه منزل ساخته شده با بتن که در دسته هایی قرار می گیرد که بیشتر با سرامیک ها ساخته میشود. جا شمع، کاسه، بشقاب، ظروف صابون

خاص بودن بتن

از بتن برای ایجاد نگهدارنده شمع، گلدان و سایر قطعات میتوان استفاده کرد. که این مواد دارای کیفیت غیرقابل پیش بینی است. که می تواند هم برای صنعتگران و هم برای مصرف کنندگان جذاب باشد. زیرا تغییرات ظریف وجود دارد. به فرآیند ساخت چیزی با بتن می تواند یک قطعه تمام شده را تغییر دهد.

بتن می تواند مانند شیشه صاف باشد، یا خشن و قابل لمس باشد.

چیزی در مورد بتن وجود دارد که بسیار خاص است. روند بتن یک روند محبوب است. بتن در حال حاضر به عنوان ویژگی اصلی در خانه ها استفاده می شود. تطبیق پذیری بتن به این معنی است که می توانیم آن را در هر اتاق خانه ببینیم.

ارتباط طراحی داخلی و بتن

طراحی داخلی و بتن معمولاً ارتباط نزدیکی با هم ندارند. بتن بیشتر در طول فرآیند ساخت خانه استفاده می شود. تا برای دکوراسیون داخلی خانه. 

اما ممکن است تعجب کنید که بدانید بتن به آرامی در حال پیوستن به سایر مواد تزئینی کلاسیک است که می بینیم هنگام طراحی برای مشتریانمان بیشتر و بیشتر ظاهر می شوند. امروزه می توان از آن نه تنها برای طراحی سبک های صنعتی بلکه مدرن نیز استفاده کرد. و به لطف فرم های متنوعی که می تواند داشته باشد، حتی می تواند در فضای داخلی کلاسیک تری قرار بگیرد.

این متریال آشنا به همان اندازه که در خانه های شهری یا آپارتمانی مناسب است. در خانه های بزرگ جا می گیرد. و می تواند در شومینه های بزرگ یا کفپوش تا لوازم جانبی کوچکتر و یراق آلات سبک استفاده شود.

لازم نیست بتونی باشد، در چند سال گذشته شاهد افزایش فضای داخلی و با بتن خاکستری بوده ایم.

احتیاط

کاشی‌هایی که دیوارها و اکسسوری‌های بتونی و خاکستری رنگ را تکرار می‌کنند، بسیار محبوب هستند. ظاهر تک رنگ سطوح را می توان به خودی خود برای ایجاد سبک شما در نظر گرفت. یا می توان آن را با رنگ های دراماتیک جسورانه شکست و آن را به سطح بعدی رساند. و با یکنواختی خاکستری تضاد کرد.

مهم است که به خاطر داشته باشید. که بتن یک ماده بسیار سنگین به نظر می رسد. و به راحتی می تواند بر کل فضای داخلی تسلط یابد. به همین دلیل توصیه من این است. که در طراحی فضایی با بتن احتیاط و اعتدال را رعایت کنید. و به یاد داشته باشید. که طراحی داخلی موفق همه چیز در مورد تعادل است. آن را همراه با رنگ های کم رنگ و ترجیحا تک رنگ معرفی کنید. سیاه و سفید، سبز و چوب همه رنگ های خوبی برای این کار هستند.

. برای آشنایی با مقالات مرتبط با بتن مانند: بتن مگر و موارد استفاده آن و  انواع بتن به سایت جهاد بتن مراجعه فرمایید.

. منبع: روابط عمومی شرکت جهاد بتن.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید