رمضان کرونایی

رمضان کرونایی


ماه رمضان کرونایی

.ماه رمضان کرونایی _ماه رمضان سال 99 طبق تقویم در روز شنبه 6 اردیبهشت 99 آغاز می شود، ماه رمضانی که حالا با دیگر ماههای رمضان تفاوت های بسیاری دارد.

ماهی که از آن به ماه مهمانی خداوند متعال نام میبرند. ماهی است که با تزکیه روح و جان انسان باعث پاکی و اخلاص میشود. و در این ماه بندگان خدا با استغار و روزه داری بهره زیادی میبرند.

ماه مبارک رمضان آنقدر ماه پر برکتی است که در روایتی آمده که اگر بنده ای ارزش ماه رمضان را می دانست آرزو می کرد تمام روزها و ماههای سال ماه رمضان بود.

پیامبر اکرم (ص) می فرمایند:

بهشت ، مشتاق چهار شخص است:

خوراک دهنده به گرسنه

نگه دارنده ی زبان

تلاوت کننده قرآن

روزه داران ماه رمضان

ماه رمضان به دلیل نزول قرآن کریم در آن ویژگی های منحصری که دارد. در میان ماه های سال قمری برترین است؛ قرآن کریم می فرماید: «ماه رمضان ماهی است که قرآن برای هدایت انسان ها در آن نازل شده است.

تفاوت ماه رمضان سال 99 با دیگر ماهها

ماه رمضان سال ۹۹ نسبت به ماههای رمضان سالهای پیش تفاوت بزرگی دارد. امسال با وجود کرونا در کشور و شیوع آن بسیاری از مردم در کسب و کارهای خود دچار مشکل اقتصادی شده و با وجود بدهی و قرض به استقبال ماه رمضان میروند.

.احیا در منزل

از سوی دیگر کرونا اماکن مذهبی هیات ها و مساجد و … را تعطیل کرده و امسال در شب قدر مردم باید احیا را در منزل بگیرند تا از جلوی شیوع کرونا گرفته شود.

به نظر می آید در سال جاری و در ماه رمضانی که با روزهای آغازین اردیبهشت شروع می شود کسانی که توان مالی خوبی دارند باید به دیگران کمک مومنانه کنند. تا خانوادهایی که با مشکلات اقتصادی دست و پنجه نرم می کنند بتوانند بهتر از فیوضات این ماه مبارک بهرمند شوند.

.منبع: افکار نیوز

واحد روابط عمومی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید