قیمت سیمان

قیمت سیمان

قیمت سیمان _همان‌طور که می‌دانید سیمان یکی از اجزای اصلی ساختمان‌سازی است که با توجه به قیمت آن استحکام خوبی دارد. این ماده ساختمانی در مکان‌های زیادی قابل‌استفاده است و شما با ترکیب کردن آن با مواد دیگری می‌توانید یک ترکیب مقاوم درست کنید. به‌طورکلی چند نوع از این ماده ساختمانی داریم که در مکان‌های مختلفی از ساختمان استفاده می‌شوند و هرکدام کاربرد منحصربه‌فرد خود را دارند.

انواع سیمان

سیمان‌های انواع مختلفی دارند که هرکدام از آن‌ها کاربرد مختلفی را ارائه می‌دهند. برای اینکه بتوانید این ماده ساختمانی را تقویت کنید، می‌توانید با ترکیب آن با مواد دیگر این کار را انجام دهید. معمولاً برای ترکیب کردن این ماده ساختمانی از چسب بتن استفاده می‌کنند.

قیمت و خرید سیمان

قیمت سیمانی که شما برای ساخت‌وساز می‌خواهید بخرید، به نوع و کیفیت آن بستگی دارد. طبیعتاً هر نوع از این ماده ساختمانی یک قیمت مشخص دارد و با توجه به کارایی و کاربردی که دارد، قیمت‌گذاری می‌شوند. اگر می‌خواهید از قیمت انواع سیمان‌ها باخبر شوید، می‌توانید به اصناف و بازارهای فروش مصالح ساختمانی و یا سایت‌های فروش سیمان مراجعه کنید.
خرید از بازار و اصناف مصالح ساختمانی
برای اینکه بتوانید از اصناف خرید خود را انجام دهید باید به‌صورت حضوری به این مکان‌ها رفته و بعد از مشاهده قیمت‌ها، سفارش خود را برای خرید سیمان ثبت کنید. زمانی که برای خرید به اصناف مراجعه می‌کنید، بهتر است که شخصی را همراه خود ببرید که در زمینه خرید انواع سیمان‌ها تخصص داشته باشد و سیمان‌های دارای پرتی و بی‌کیفیت را از یکدیگر تشخیص دهد. اگر از یک فروشگاه معتبر خرید کنید، نیاز به همراه بردن یک متخصص نیست و خیال شما از بابت کیفیت محصول راحت است.
خرید آنلاین
برای اینکه بتوانید به یک قیمت تقریبی از هر نوع سیمان برسید، بهتر است در ابتدا به چند سایت مختلف سر بزنید و میانگین قیمت سیمان‌ها را محاسبه کرده و آن را یک قیمت عمده در نظر بگیرید. برای خرید آنلاین هم باید فروشگاهی که از آن خرید می‌کنید را به‌درستی انتخاب کنید.
این نوع خرید بسیار ساده است و شما به‌سادگی می‌توانید خرید خود را ثبت کرده و آن را در محلی که می‌خواهید تحویل گرفته و پس از تائید بار از آن استفاده کنید. توجه کنید که سایتی که از آن خرید می‌کنید نماد تجارت الکترونیک داشته باشد.

معرفی چند نوع سیمان

در ادامه این مطلب به معرفی چند نوع از سیمان‌ها می‌پردازیم و اگر قصد ساختمان‌سازی را دارید بهتر است که با این نوع سیمان‌ها آشنا شوید.
سیمان‌های زود مقاوم
این نوع سیمان‌ها سریعاً خشک‌شده و زمان کافی را برای تلف کردن باقی نمی‌گذارد. معمولاً افراد حرفه‌ای با این سیمان در مکان‌های که نیاز به زود خشک شدن قالب است، کار می‌کنند. جالب است بدانید که این نوع ماده ساختمانی در 24 تا 72 ساعت به حداکثر مقاومت خود می‌رسد. ماده کلسیم سیلیکات باعث ایجاد این ویژگی شده است. این سیمان‌های زود مقاوم دارای دانه‌های بسیار ریزی هستند که دلیل زود خشک شدن این نوع سیمان‌ها می‌باشند.
سیمان‌های حرارت پایین
این نوع ماده ساختمانی در هنگام ریختن بتن و قالب‌گیری، کمی حرارت از خود تولید می‌کند. از این نوع سیمان‌ها بیشتر در پروژه‌های خیلی بزرگ مانند سدها استفاده می‌شود. یک سد با ترک‌هایی در سطح آن، عملاً قابلیت استفاده نخواهد داشت. با استفاده از سیمان کم حرارت می‌توان از ایجاد این نوع ترکها جلوگیری کرد.
سیمان‌های گیرش سریع
این نوع سیمان‌ها مانند سیمان‌های زود مقاوم هستند و خیلی زود خشک می‌شوند. این نوع ماده ساختمانی را افراد حرفه‌ای استفاده می‌کنند که سریع می‌توانند کار نهایی را شکل دهند. این سیمان در قالب‌ها در 30 دقیقه کاملاً خشک‌شده و بسیار سفت می‌شود.
سیمان‌های با آلومینای بالا
این نوع ماده ساختمانی دارای 40 رصد آلومینای بیشتر نسبت به سیمان‌های عادی است. اگر آلومینا در سیمان‌ها زیاد باشد یک ترکیب از آهک و بوکسیت به دست می‌آید.

سیمان‌های کوره آهن

مقدار کمی از ماده ژیپس در سیمان‌های کوره آهن برای کنترل زمان خشک شدن استفاده می‌شود. خاکستر کوره نوعی ضایعات است که از سرد و گرم شدن کوره آهن به دست می‌آید. این نوع ماده ساختمانی بیشتر در اسکله‌ها و بنادر استفاده می‌شود.
سیمان‌های پوزولانی
این نوع ماده ساختمانی را باید با سیمان‌های پرتلند ترکیب کرد تا کاربردهای خود را نمایان کند. مواد پوزولانی به‌تنهایی هیچ کاربردی ندارد و باید با مواد دیگر ترکیب شوند تا ویژگی‌های داشته باشند.
سیمان‌های رنگی
در این نوع ماده ساختمانی، رنگ و سیمان پرتلند معمولی در نسبت‌های مشخص با یکدیگر ترکیب می‌شوند. رنگی که در این نوع ماده استفاده می‌شود به‌صورت پودری و ریزدانه است. اغلب از نسبت وزنی کمتر از 10 درصد رنگ در ساخت این نوع سیمان‌‌ها استفاده می‌شود. این رنگ‌ها ممکن است به دلایل مختلفی اعم از دلایل تزئینی یا مواردی که نیاز به بازتاب نور ویژه‌ای است، مورداستفاده قرار بگیرند.
سیمان‌های سفید
سیمان‌های سفید را به‌عنوان یکی از سیمان‌های پرتلند ویژه تعریف کرده‌اند که پس از استفاده به رنگ شیری یا برفی ظاهر می‌شود. این نوع از سیمان‌ها از آهک و رس ساخته‌شده است که کاملاً خالی از اکسید آهن و هر رنگ‌دانه است و به همین دلیل رنگ سفید و روشنی دارند که نام عامیانه آن‌ها هم برگرفته از همین مشخصه‌ای است که دارند.
سیمان‌های ضد آب
این نوع از سیمان‌ها ضد آب هستند. ضد آب بودن آن‌ها از ترکیب موادی مانند کلسیم و آلومینیوم با سیمان‌های عادی طی فرآیند تولید سیمان، به دست می‌آیند. از این نوع سیمان در سازه‌هایی مانند سد و مخازن آب و غیره استفاده می‌شود. در چنین سازه‌هایی نیاز است که نفوذ آب به حداقل یا صفر برسد و نفوذ مقداری آب می‌تواند موجب تخریب کل سازه شود؛ بنابراین چنین موادی معمولاً توسط شرکت‌های بزرگ دولتی و خصوصی و برای کاربردهای خاص خریداری می‌شوند.

 

توصیه آخر

در این مطلب اطلاعاتی را درباره سیمان در اختیار شما قراردادیم و انواع آن را به شما معرفی کردیم. اگر قصد ساختمان‌سازی و یا ساخت هر سازه دیگر را دارید، باید با انواع سیمان‌ها آشنا شوید و بدانید که کدام ماده ساختمانی برای ساخت چه نوع سازه‌ای مناسب است. برای خرید هر نوع از سیمان‌ها سعی کنید که از یک فروشگاه معتبر آن را تهیه کنید و یا از مزایای خرید آنلاین این ماده ساختمانی بهره‌مند شوید. این روزها و با رشد فزاینده استارت آپ‌های مختلف در کشور، استارت آپ‌های ساختمانی هم توسعه خوبی داشته‌اند و انواع سایت‌های حرفه‌ای در زمینه فروش انواع مصالح ساختمانی شروع به کار کرده‌اند.
توصیه آخر ما به شما این است که اگر در زمینه خرید مصالح ساختمانی با کیفیت تخصص ندارید، بهتر است این کار رابه یک فرد متخصص بسپارید تا در زمان خرید پارامترهای مختلف را بررسی کند و خرید مطمئنی را تجربه کنید.

منبع: persiansaze

گردآوری روابط عمومی شرکت جهاد بتن

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید