نمایشگاه تخصصی بتن آماده ایران

نمایشگاه تخصصی بتن آماده ایران


نمایشگاه تخصصی بتن آماده ایران

نمایشگاه تخصصی بتن آماده ایران _ نخستین نمایشگاه بتن آماده، قطعات بتنی و صنایع وابسته ظهر امروز(شهریور ۷, ۱۴۰۲) با حضور برخی مقامات کشوری و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب آغاز به کار کرد.

به گزارش روابط عمومی و اموربین الملل نمایشگاه شهرآفتاب، ظهر امروز نمایشگاه بتن آماده قطعات بتنی و صنایع وابسته ایران با حضور حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی، دبیر کانون سراسری انجمن صنفی بتن آماده، رییس سازمان نظام مهندسی استان تهران، مشاور عالی کانون سراسری بتن آماده، رییس کمیته فنی کانون سراسری بتن آماده،، مدیرعامل شرکت فرجاد تجارت مجری نمایشگاه و دیگر فعالان این حوزه در سالن a5 نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب آغاز به کار کرد.

این نمایشگاه در فضایی به مساحت ۹ هزار مترمربع باحضور 70 شرکت برگزار می‌شود. گروه‌های کالایی زنجیره تامین و زنجیره ارزش صنعت بتن آماده کشور در این نمایشگاه حضور دارند که شامل نمایشگاه تولید شن و ماسه از کارخانه‌های سراسر کشور، کارخانه‌های سیمان، مجموعه کارخانه‌های بتن آماده، مجموعه آزمایشگاه‌، شرکت تولید میکسر و همچنین مجموعه‌های استانی بتن آماده کشور که عضو کانون سراسری بتن آماده که حدود ۱4 استان است در این نمایشگاه حضور پررنگ دارند. همچنین حضور دانشگاه‌ها و مراکز علمی در این نمایشگاه حائز اهمیت است.

حلاجیان مدیر برگزاری این نمایشگاه در افتتاحیه گفت: در ۴ روز برگزاری نمایشگاه شرایطی مهیا شده است با توجه به تخصصی بودن این موضوع برگزاری دوره‌های آموزشی این بنگاه با همکاری کمیته فنی را در این نمایشگاه خواهیم داشت.

صنعت بتن کشور با توجه به اهمیت بسزایی که دارد تاکنون به شکل یه رویداد نمایشگاهی معرفی نشده بود که برای نخستین بار در کشور در مجموعه نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب آغاز به کار کرد.

 

نشست خبری اولین نمایشگاه تخصصی بتن آماده

نشست خبری اولین نمایشگاه تخصصی بتن آماده، قطعات بتنی و صنایع وابسته ایران با حضور اعضای شورای سیاستگذاری این رویداد اعم از نمایندگانی از کانون سراسری انجمن بتن آماده، نظام مهندسی تهران، انجمن انبوه سازان تهران،مرکز تحقیقات راه و مسکن شهرسازی برگزار شد.

او افزود : این رویداد تا کنون به شکل یک رویداد تجاری نمایشگاهی به وقوع نپیوسته بود که از تاریخ هفتم الی ۱۰ شهریور این اتفاق با حضور نمایندگان داخلی و خارجی، تولیدکنندگان شن و ماسه، کارخانجات سیمان و بتن آماده و ازمایشگاهها، انجمن های استانی سراسر کشور با حضور دانشگاه‌ها و مراکز علمی به منصه ظهور خواهد رسید.

او ادامه داد: از نوآوری های این نمایشگاه برگزاری دوره های آموزشی بتن در نمایشگاه است.

محرم کریمی دبیر کانون سراسری انجمن های صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان بتن آماده گفت: تاسیس کارخانه از سال ۱۳۰۷ در محله ابن باویه شهرستان ری شروع به کار کرد و کارخانه سیمان تهران در سال ۱۳۱۰ افتتاح شد که این نشان از قدمت بالای صنعت سیمان و فرآوری های مرتبط برای امر ساخت و سازهای عمرانی است.

او بابیان اینکه تا دهه ۵۰ تمام سیمان بصورت کیسه ای برای خدمات عمرانی مورد استفاده قرار می گرفت گفت: در دهه ۵۰ اولین کارخانه بتن کشور تاسیس شد و اکنون ۱۲۰۰ کارخانه بتن در کشور فعالیت دارند.

او با تاکید براینکه بتن آماده به عنوان یک موجود زنده شناخته می‌شود ادامه داد: زمان تشکیل بتن و قابلیت حفظ آن از اهمیت بالایی برخوردار است.

علیرضا رحمتی رئیس کمیته فنی کانون با ذکر این نکته خطیر که بتن آماده تضمین کننده جان و حیات هزاران انسان است گفت: از شما اهالی رسانه که همیشه دوشادوش صنعت ساختمان و آگاهی سازی های مرتبط با آنان بودید درخواست داریم که نگاه ویژه تری نسبت به اشاعه فرهنگ سازی تسریع و تسهیل حمل و نقل بتن آماده داشته باشند تا خطرات ناشی از دیررسیدن بتن به اقدامات عمرانی کاسته شود.

او افزود: بتن آماده همانند بتن معمولی از ترکیب آب، سیمان و سنگ‌دانه تشکیل شده است. تفاوت عمده بین آن‌ها در این است که بتن‌های آماده در کارخانه تولید شده و سپس به محل پروژه آورده می‌شوند؛ اما بتن معمولی در همان محل به کمک میکسرهای دستی تولید خواهد شد. استفاده از بتن‌های آماده می‌تواند کیفیت پروژه را بالا ببرد؛ اما به همان میزان نیز هزینه‌بر خواهد بود. بهتر است برای سازه‌های کم ارتفاع از بتن معمولی و برای سازه‌های مرتفع از بتن‌های آماده کمک بگیرید.

گفتنی است این نسشت خبری با حضور حلاجیان مدیر اجرایی نمایشگاه بتن آماده مدیر عامل شرکت فرجاد تجارت،کریمی دبیر کانون، نظارت مشاور عالی کانون، رحمتی رئیس کمیته فنی کانون، بدرلو معاون نظام مهندسی تهران، رهبر رئیس هیئت مدیره انبوه سازان تهران، احمدی عضو هیئت علمی مرکز تحقیقات راه، مسکن و شهرسازی، آرش امیری مدیر روابط عمومی نمایشگاه بین المللی شهرآفتاب و اصحاب رسانه در هتل سیمرغ برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری برنا از تهران، حلاجیان مدیر برگزاری این رویداد گفت: ۹۰ شرکت داخلی آخرین دستاوردها و خدمات خود را در زمینه های صنعت بتن در فضایی بالغ بر ۹ هزار متر مربع در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب در معرض دید متخصصان و فعالان این حوزه قرار خواهند داد.

 

 

 

اولین نمایشگاه تخصصی بتن آماده ایران 7-10 شهریور 1402

کانون سراسری انجمن های صنفی کارفرمایی تولیدکنندگان بتن آماده و قطعات بتنی با عضویت انجمن های صنفی تولید کنندگان بتن آماده و قطعات بتنی استان ها ، در جهت یکپارچه سازی و تصمیم سازی و تصمیم گیری های واحد در جهت شناساندن و ارتقا جایگاه صنعت بتن آماده با حفظ منافع صنفی در سال ۱۳۹۷ تاسیس و یکی از کار های بسیار مهم انجام شده توسط کانون، اقدام برای نام گذاری روز ۱۵ اردیبهشت که مصادف است با تأسیس اولین کارخانه بتن آماده کشور(سال ۱۳۵۰) به نام(روز ملی بتن آماده) می باشد که به همین مناسبت سمینار یک روزه ای با حضور تولید کنندگان بتن آماده و قطعات بتنی از ۲۵ استان کشور و میهمانانی که از مقامات و مسئولین کشوری و لشکری بودند و همچنین پیشکسوتانِ بتن آماده در سال جاری در هتل المپیک برگزار شد و در سمینار مذکور از برگزاری نمایشگاهِ بزرگِ مربوط به صنعت بتن آماده از ۷ تا ۱۰ شهریور ماه در شهرک نمایشگاهی شهر آفتاب رونمایی گردید.

لذا پوستر مربوط به نمایشگاه برای اشخاص حقیقی و حقوقی که تولیدات آنها اعم از مواد اولیه، ماشین آلات، مواد شیمیایی و صنایع وابسته به بتن آماده و قطعات بتنی میباشد و مورد استفاده در صنعت بتن آماده و قطعات بتنی است تقدیم می گردد تا در صورت علاقه مندی به حضور در نمایشگاه، نسبت به ثبت نام اقدام نمایند.
جهت کسب اطلاعات بیشتر، با شماره موبایل ۰۹۱۲۵۳۴۴۰۲۶ آقای مجتبی سیاحی تماس حاصل فرمایید.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید